שיווק באינטרנט

הנה הרבה דברים מעניינים בנושא שיווק האתר שלך באינטרנט

 

האם אתה בעל מקצוע חופשי וברשותך אתר אינטרנט ?

האם אתה שואף להרוויח כסף באמצעות האינטרנט בארץ או בחו"ל ?

האם אתה מנהל עסק דרך האינטרנט ?

האם אתה מספק מידע באמצעות רשת האינטרנט ?

 

שאלות ששואל כל בעל אתר אינטרנט או שמתכוון להיות כזה:

ברשותי אתר אינטרנט קיים. האם אני מרוצה מכמות הגולשים המבקרים בו ?

האם אני מרוצה מתפקודו ?

האם אני חושב שהאתר משיג את מטרתו ?

האם אני יודע כמה גולשים מבקרים באתר וכיצד הגיעו אליו ?

האם אני שואף לקדם אותו בתוצאות מנועי החיפוש ?

האם אני מבקש לבדוק אותו בצורה מעמיקה ?

האם אני מתכנן לבנות אתר אינטרנט לשם קידום עסקיי או לכל מטרה אחרת ?

 

היכן מפרסמים כיום ?

האם אתה מודע לכך שמרכז הכובד של הפרסום והשיווק בישראל כבר עבר לאינטרנט ?

לעומת מה שמתרחש בארצות הברית, למשל, תחום השיווק והפרסום באינטרנט בישראל עדיין צריך לעבור כברת דרך, אבל מי שרואה את הנולד יודע שהתהליך אצלנו כבר נמצא בעיצומו. כמעט כל בעל מקצוע המכבד את עצמו, מוסד, חברה ומי עוד, מחזיק אתר אינטרנט. אבל השאלה החשובה ביותר היא: האם האתר הנ"ל אכן נחשף מספיק לעיני הגולשים ?

 

מה קורה לאתר שאינו מופיע במקום גבוה במנועי החיפוש ?

האם אתה מודע לכך שאתר אינטרנט שאינו מופיע במקום גבוה בתוצאות מנועי החיפוש, במיוחד בגוגל, אינו קיים מבחינת הגולשים ?  ומה עם הנוכחות ברשתות החברתיות ? ביוטיוב ? בפורומים מקצועיים ? לבטח השקעת מחשבה רבה, זמן וכסף ביצירת אתר אינטרנט משלך, אך ללא גולשים שיבקרו בו, האתר למעשה אינו שווה דבר !

אתה רוצה לשנות את המצב, אך אינך יודע כיצד. אינך רוצה לשלם הרבה מדי לאחר שכבר שילמת על הקמת האתר. אתה גם חושש:  גם אם אשלם, האם אקבל תמורה לכספי ?  האם כמות הגולשים שיגיעו לאתר שלי אכן תגדל משמעותית ?

 

מה קורה אם אין לי בכלל אתר ?

אל דאגה. גם ללא אתר אינטרנט תוכל לקבל חשיפה משמעותית ברשת האינטרנט. כיצד ? האם אתה יודע למשל מה זה "גוגל עסקים" ?  בקר בדף "קידום ברשתות החברתיות" ותבין מיד.

 

קדם אתרך בעצמך – קידום אתרים בחינם

יתכן ואתה נמצא בשלב בניית האתר ואתה שואל את עצמך: האם החברה הבונה עבורי את האתר, תבצע עבורי גם את קידום האתר עם אותה מידת השקעה שהיא מקדישה לפיתוח ?

ובכן, הגעת לאתר שיספק לך את מירב התשובות.  הגעת לאתר שבאמצעות המידע שתפיק ממנו תוכל לבצע פעולות קידום רבות לאתרך, בעצמך – חינם (ראה למשל סעיף רלוונטי בדף שאלות נפוצות).

האם אין לך זמן או יכולת להשתמש בטיפים הרבים באתר זה ולקדם את האתר שלך בעצמך ?

אין בעיה. הגעת לאתר המאפשר לך, אם תרצה, לשכור שירותי קידום אתרים מקצועיים במחיר סביר ביותר, הנמוך משמעותית מן התעריפים המקובלים !

לידיעתך, קידום אתר מקצועי אינו דבר זול ואינו דבר קל.  פרויקט קידום אתרים מקצועי דורש שעות עבודה רבות ומייגעות וגם לניסיון המקצועי יש משקל רב.  לנו יש את הזמן וגם את הניסיון המקצועי הדרוש.

רוצה הוכחה:  בקר בדף אתרים שקודמו על ידינו.  תוכל לקבל מאיתנו גם שמות ומספרי טלפון על מנת שתוכל לשוחח עם לקוחותינו ישירות.

יקר מדי עבורך ?   גם לכך יש לנו פתרון:  נכתוב עבורך דוח מלא שינתח את האתר שלך וינחה אותך צעד צעד כיצד לקדם בעצמך את האתר שלך.  זוהי חלופה זולה מאד יחסית לקמפיין קידום אתרים. לפרטים מלאים בקר בדף דוח קידום אתר מלא.

 

הופעה בדף הראשון בגוגל

בישראל כבר יש מאות אלפי אנשים המרוויחים היטב בזכות רשת האינטרנט, רווחים שלא יכלו לחלום עליהם אילולא שיווק ופרסום האתר שלהם לגולשים דרך מנועי החיפוש, הופעתו במקומות גבוהים בתוצאות ונוכחותו ברשתות החברתיות.

כדאי לזכור עובדה חשובה ביותר:

הופעה בדף הראשון בגוגל שווה הרבה יותר מההשקעה בקידום האתר. כיום, מחפשים רוב הגולשים מידע, בעלי מקצוע ושירותים שונים – בעיקר באינטרנט, ובעיקר בגוגל.

לדוגמא, חשבו על אתר אינטרנט העוסק בשמלות כלה. הרי מספיקה לקוחה אחת, שהגיעה לאתר משום שהופיע בדף הראשון בגוגל עבור הביטוי "שמלות כלה", ורכשה שמלת כלה מן המעצבת. הרי היא לבדה מכסה את כל ההשקעה החודשית בקידום האתר !

עכשיו חשבו על כך שהאתר מופיע בדף הראשון בגוגל למשך שנים. כמה גולשות ייכנסו לאתר לאורך התקופה הנ"ל ?  כמה מהן ירכשו שם שמלת כלה ?  כמה מהן ימליצו על האתר לחברותיהן ?   אנחנו מדברים כאן על אלפי גולשות שיכנסו לאתר בכל שנה, חלקן יותר מפעם אחת.

 

עכשיו תשמעו עובדה מניסיון אישי

אתר הרחקת יונים או אתר המציע קורס עבודה בגובה או אתר יישור שיניים בירושלים המופיע בדף הראשון בגוגל זוכה לכ- 100 כניסות ליום בממוצע, ולכ- 400 צפיות בדפיו בממוצע (כלומר כל גולש שנכנס לאתר צופה בממוצע ב- 4 דפים).

עכשיו תארו לכם שמתוך כל אלה, רק שני גולשים (!) ביום ירכשו את שירותי האתר.  רק שניים מתוך 100 הגולשים !

כמה שירותים יירכשו בחודש ?  בשנה ?  מה תהיה ההכנסה של בעלי אתר הרחקת יונים, בית ספר לעבודה בגובה או יישור שיניים שבבעלותם אתר אינטרנט ?  וכל זה רק מהקידום בגוגל.

את החשבון תעשו בעצמכם.

 

אתה רוצה להבין קצת יותר מה זה קידום אתרים

לפני שתחליט מה לעשות, אתה רוצה ללמוד ולהבין את התחום, ולו באופן בסיסי. האם אתה מבולבל מעודף המושגים שאתה נתקל בהם בעת שיטוט באתרי האינטרנט המתמחים בקידום אתרים במנועי חיפוש ?  האם אתה יודע מהו שיווק באינטרנט ?  האם נתקלת במידע בנושא בדיקת איכות אתרים או אבחון אתרים ?  האם אתה יודע מהי שימושיות אתרים ?  מהי נגישות אתרים ?

כדאי להמשיך לקרוא ועוד מעט תבין מדוע. לפני כן בוא ונעשה מעט סדר בדברים.

 

מה זה SEO ?

SEO – Search Engine Optimization  (ייעול / אופטימיזציה של מנועי חיפוש) היא שיטה המתאימה את האתר שלך לשיטות בהן מנועי החיפוש אוגרים, מעדכנים, מסווגים ומדרגים את אתרי האינטרנט. ככל שהדפים שלך יהיו ברמת אופטימיזציה גבוהה יותר, כך ישיגו מיקום גבוה יותר בתוצאות חיפוש אחר מילות מפתח רלוונטיות ולכן יביאו יותר לקוחות פוטנציאליים לאתר האינטרנט שלך. קיימות טכניקות אופטימיזציה רבות ושונות, אך מטרתן אחת: קידום הדפים למיקום גבוה ככל האפשר בתוצאות מנועי החיפוש.

אין לשכוח: הלקוח נכנס למנוע החיפוש משום שהוא רוצה לחפש ולמצוא באינטרנט מידע, מוצר או שירות המתאימים למטרותיו. עליך לשאוף לכך שהאתר שלך יצוץ מול עיניו.

שיטת SEO היא השיטה היעילה ביותר כיום לפרסם ולקדם אתרי אינטרנט, משום שהיא האמינה ביותר על הגולשים. זו הסיבה העיקרית לפופולריות העצומה של מנוע החיפוש גוגל: התוצאות המתקבלות עבור מילת חיפוש מסוימת, הן התוצאות שגוגל מחשיב כרלוונטיות ביותר עבור הגולש.

לכן זוכה גוגל לאמון כמעט מוחלט של הגולשים בשל מדיניותו לא לגבות תשלום עבור קידום אתר לראש תוצאות החיפוש הרגילות. מודעות בתשלום מופיעות, בפורמט שונה, בצד הרשימה הטבעית (לעיתים מעליה או מתחתיה) כך שלגולש ברור היטב מהי הרשימה הטבעית ומהי הרשימה הממומנת. משום כך, אתר אינטרנט המופיע במקום גבוה בתוצאות החיפוש הטבעיות/אורגניות של גוגל נהנה באופן ישיר מן האמון שרוחשים הגולשים לגוגל.

 

כיצד נקדם את האתר בשיטה היעילה והחסכונית ביותר ?

כיום ניתן למצוא ברשת האינטרנט אלפי מאמרים וטיפים, בכל השפות, בנושא קידום אתרי אינטרנט במנועי החיפוש השונים ובראשם גוגל (Google). רובם ככולם, תיאורטיים למדי. בעל אתר מסחרי או פרטי המבקש לשווק, לפרסם ולקדם את אתרו בעצמו בהתבססו על מאמרים וטיפים אלו, מגלה שעליו לקרוא חומר בכמויות גדולות וגם כך ספק אם יוכל לעשות בהם שימוש אמיתי ומועיל באמת. כאשר הוא מנסה לבדוק את תעריפי המומחים בחברות לקידום אתרים הוא מגלה שמדובר בתעריפים של אלפים רבים של שקלים לאתר בסיסי ולעיתים אף עשרות אלפי שקלים לאתרים גדולים ומורכבים.

בפרקים הבאים נפרט בפניכם עצות מעשיות רבות חינם לקידום ושיווק אתרי אינטרנט בעיקר בגוגל.

תכנון, פיתוח, עיצוב, הקמת ואחסון האתר הושלמה, האתר באוויר ועתה אנו רוצים לקדם אותו בתוצאות החיפוש של כל מנועי החיפוש ובראשם גוגל. אנו רוצים לחשוף אותו גם ברשתות החברתיות, בפורומים ולגלות אותו גם לגולשי יוטיוב. כיצד נעשה זאת בצורה הטובה והיעילה ביותר ? בהמשך נראה כיצד.

מהן העובדות הנכונות בנושא קידום אתרים:

  • קידום אתרים במנועי חיפוש אינו מלאכה קשה במיוחד יחסית, אך הוא דורש זמן רב, סבלנות רבה, ידע, דיוק והתמדה. חלק מסויים מהנושאים עשוי לדרוש התערבות תכנותית.
  • במאמרים שלי אוכיח לכם שאינכם צריכים להשקיע אלפים רבים של שקלים כדי לקבל דירוג גבוה. צריך להשקיע בעיקר זמן, הרבה סבלנות ולעבוד בצורה מסודרת. אם תרצו תוכלו להשקיע כסף כדי לשפר עוד יותר את התוצאות, אבל אינכם חייבים להשקיע סכומים גבוהים במיוחד.
  • הופעה ודירוג גבוה במנועי החיפוש, במיוחד אם מדובר באתר חדש, תלויים בשני גורמים עיקריים: כמות ואיכות הקישורים החיצוניים המצביעים לאתר שלך ואיכות התוכן באתר שלך.
  • שימוש בטכניקות קידום לא-אתיות יכול לגרום נזקים עד כדי הורדת האתר לחלוטין מתוצאות מנועי החיפוש. היצמדות למספר כללים פשוטים שיפורטו בהמשך תמנע סכנה זו לחלוטין. כדי להתרשם, הנה שני קישורים רשמיים של מנוע החיפוש גוגל בנושא זה:
  • במאמרים אחשוף בפניכם, בין השאר, מספר כלים ואתרים מעולים, הזמינים חינם ברשת האינטרנט. כלים אלו יסייעו לכם מאד בקידום האתר שלכם בתוצאות מנועי החיפוש ויגבירו במידה משמעותית את שיעור חשיפתו לגולשים. יותר מבקרים = יותר עסקאות = יותר רווחים.

 

עדכניות המידע המופיע במאמרים

המידע המופיע במאמרים השונים באתר הוא המעודכן ביותר לימים אלו. שוק מנועי החיפוש משתנה ומתעדכן בתדירות גבוהה, מתודולוגיות חיפוש משתנות, דפוסי פעולה וחוקים פנימיים של מנועי החיפוש משתנים, אתרי אינטרנט המציעים אפשרויות חדשות מופיעים. לכן יתבצעו עדכונים של המאמרים, מזמן לזמן.

 

מה תמצא באתר זה ומה ייצא לך מזה ?

באתר תמצא כאמור עצות מעשיות רבות, חינם, לקידום ושיווק אתר האינטרנט שלך בעצמך!  באתר תמצא גם מידע רב ערך הנוגע להבטחת איכות האתר שלך, קרי, בדיקת מבנהו ותפקודו של אתר האינטרנט שלך על מנת לוודא שאכן הוא ממלא את מטרתו ויעדיו. כאן תוכל לקרוא ולהבין, בין השאר, מדוע חשוב לבדוק אתר, כיצד לבדוק ועל ידי מי לבדוק איכות אתר.

המידע המופיע באתר מתבסס על ניסיון רב של המחבר, דוד גדעוני, העוסק בקידום אתרים משנת 2005, ואיסוף מידע מעודכן ושיטתי ממקורות רבים ברשת האינטרנט ומחוצה לה, בארץ ובעולם. המידע מוגש לקורא בצורה מתומצתת ומעשית ככל האפשר ומקטין את משך הזמן הנדרש כדי ללמוד ולהכיר את תחום קידום אתרים במנועי חיפוש ואבטחת איכות אתרים.

 

במה שונה אתר זה מאתרים אחרים (רמז: לימודי קידום אתרים)

בישראל קיימים אתרים רבים המציעים שירותי קידום אתרים.

שאלה: במה שונה אתר זה מן האחרים ומה יש לו להציע שהאחרים אינם מציעים ?

תשובה: אם תשכרו מאיתנו שירות קידום אתרים מלא תיחשפו לכל התהליך ולכל שיטות הקידום שלנו. אם תרצו תלמדו ללא תשלום נוסף כיצד אנו גורמים לכך שהאתר יופיע גבוה בתוצאות. תלמדו מאיתנו כיצד ניתחנו את האתר שלכם ומהי האופטימיזציה שיש צורך לבצע באתר לצורך קידומו. תלמדו מאיתנו כיצד לבצע מחקר מילות מפתח, כיצד ליצור נכון קישורים חיצוניים שיצביעו לאתר, כיצד לפרסם נכון מאמרים, כיצד להקים פרופילים עסקיים ברשתות החברתיות, כיצד לקדם סרטונים ועוד.

כמה זה שווה ומה זה נותן לכם ?

קורס קידום אתרים מלא עולה כמה אלפי שקלים. זה עשוי להגיע אף ל 20,000 (!) שקלים לקורס. תלמדו מאיתנו בצורה מתומצתת ויעילה מהן באמת פעולות הקידום העיקריות והמשפיעות ביותר על מיקום האתר ושיווקו ברשת.

מכאן תוכלו להמשיך לקדם את האתר/ים שלכם בעצמכם, ואפילו להציע שירותיכם לאחרים.

זה שווה הון וזו אינה קלישאה.

 

מובן מאליו ש …

אני כותב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.

כל הזכויות על תוכן האתר שמורות למחבר.

המחבר נקט בכל המאמצים להבטיח את נכונות ועדכניות המידע אך אין הוא נושא באחריות כלשהי לנזק העלול להיגרם משימוש במידע המופיע באתר.

 

עיין/י בשאלות נפוצות ותשובות טובות לגבי קידום האתר שלך …

קרא/י אלו פעולות לקידום ושיווק האתר שלך תוכל/י לבצע בעצמך חינם החל ממחר …

יש לך שאלות ?  רוצה פרטים נוספים  ?  צור קשר.

שיווק אתרים באינטרנט

Comments are closed